Óvodánk működését segíti a „Rakamazi Óvodásokért Alapítvány"

2000-ben, amint a nevében is benne van, az óvodás gyermekek támogatására jött létre az immár 14 éve eredményesen működő alapítvány. Ebben az évben lett város Rakamaz. Sokan gondoltuk úgy, hogy a városi rang kötelez. Nem elég a cím, mindannyiunknak tenni kell a maga területén, ki hol tud a szebb jövőért. A gyerekek a jövőnk záloga, ők a jövő felnőtt népessége, a jövő szülei, nagyszülei, városunk jövőbeli vezetői. Értük érdemes tenni!

Az első alapítványi bálra 500 támogató adta különböző módon segítségét. Mindenki lehetőségéhez mérten, önzetlenül segített. Ezen az első bálon közel 250 fő vett részt, a tiszta bevétel több mint 800 ezer forint volt. Azóta is minden évben találtunk támogatókra évente 100-ezertől- 600 ezer Ft-ig változó összegekben.

A beérkezett támogatásokat minden évben a gyerekek javára fordítottuk. Megleptük őket karácsony előtt fejlesztő játékokkal, gyermeknapra tortával, ajándékkal zenés és bábszínházi előadással, mászókákat, csúszdát, babaházakat vettünk az udvarokra, A csoportszobákban bútorzatot cseréltünk és új garnitúra szőnyeget stb. A legnagyobb öröm az volt, hogy láthattuk azt a boldogságot, amint ezeket a gyerekek birtokba vették.

Az elmúlt 14 évben minden partnerünk, és az önkormányzat is pozitív hozzáállásukról, biztosították az alapítványt. Szeretnénk köszönetet mondani minden rakamazi lakosnak, aki bármikor, bármivel segítette óvodásainkat az alapítványunkon keresztül, akár adománnyal, akár a SZJA 1%-ának felajánlásával. Szerencsére olyan sokan vannak, hogy azt felsorolni szinte lehetetlen. Hálás szívvel gondolunk rájuk és köszönünk minden segítséget a gyerekek nevében.

Az alapítvány induló vagyonát alapító tagjaink tették letétbe:
  • Rudolfné Kovács Gabriella
  • Jánosi Attiláné
  • Csécsiné Tóth Edit
  • Májer Júlia
  • Borbélyné Szojka Andrea
  • Bendik István
  • Asztalosné Vasi Zsuzsanna
  • Lengyel Zsoltné

Az alapítványban dolgozók munkájukat ellenszolgáltatás nélkül végzik, az óvoda minden dolgozójának bevonásával.

A felügyelő bizottság tagjai:
  • Magyar Mónika
  • Szűcsné Szekrényesi Angéla
  • Czikó Györgyné
A kuratórium tagjai:
  • Pirint Zoltánné
  • Potoczki Zoltánné
  • Básti Ferencné
  • Gonethné Fogarasi Anita

elnöke: Debróczki Mihályné

Megköszönjük az elmúlt 18 évben végzett munkát mindenkinek, aki segített az alakulástól kezdve.

Debróczki Mihályné
„Rakamazi Óvodásokért „Alapítvány
              Kuratórium elnöke

Székhelye: 4465 Rakamaz, bocskai út 76.

Számlaszáma: 68500012-15004608-00000000

Adószáma: 18804847-1-15